متن کارشناسیهای برنامه 90

برنامه 14 مرداد 92

کارشناس فنایی

ذوب آهن 0-0 پرسپولیس داور مظفری زاده

*محمد فنائی در صحنه‌ی مشکوکی که صلصالی و محمد نوری در محوطه‌ی جریمه با یکدیکر برخورد داشتند، اعلام کرد که حرکت فنائی برای رسیدن به توپ بوده است و خطای کف‌پائی صورت نگرفته است.

*در صحنه‌ی دیگر نیز که سرخ‌پوشان به هند سپهر حیدری که زمانی به پسر علی دائی معروف بود، در محوطه‌ی جریمه اعتراض داشتند، فنائی تشخیص داد که پنالتی صورت نگرفته است، اظهار نظری که با توجه با درست اعلام کردن پنالتی سپاهان برابر استقلال، به شدت داد علی دائی را درآورد و حتی در مقطعی نیز عادل فردوسی‌پور به دوگانگی این تصمیم‌گیری اعتراض کرد که با توجیه فنائی قضیه خاتمه یافت.
اما در صحنه‌ای که پیام صادقیان با فرار از کمند مدافعان ذوب‌آهن با کاسپارف تک به تک شد و مظفری‌زاده اعلام آفساید کرد، فنائی این تصمیم را اشتباه اعلام کرد.

 

استقلال 1-2 سپاهان داور فغانی

 

*محمد فنائی در صحنه‌ی مشکوکی که در جناح چپ محوطه‌ی جریمه شجاع خلیل‌زاده بر روی قاضی حرکتی زد که به اعتقاد فغانی پنالتی نبود، اعلام کرد که کاملا خطا بود و باید به سود استقلال یک ضربه‌ی پنالتی اعلام یمطشد.

*در صحنه‌ی دیگر که جهان‌عالیان بر روی پای پژمان نوری تکل زد و تعادل او را در محوطه‌ی جریمه بر هم زد، فغانی اعتقادی به خطا نداشت، اما فنائی این صحنه را نیز به سود استقلال یک پنالتی اعلام کرد که گرفته نشد.

*فنائی برای سپاهان نیز دو پنالتی اعلام کرد که تنها یک ضربه‌ی آن به سود این تیم اعلام شد. پنالتی که در محوطه‌ی جریمه به علت خطای هند اعلام شد، توسط فنائی درست اعلام شد. در ضمن فنائی تکل پژمان نوری روی پای محمد غلامی در محوطه‌ی جریمه را نیز اعلام پنالتی کرد که فغانی در آن دیدار اعتقادی به آن نداشت.

 

تراکتور 1-1 گسترش داور صالحی

گل تیم گسترش حاصل یک کرنر بود که تصاویر نشان داد این صحنه اصلا" کرنر نبود.